Objekty občanské vybavenosti - reference wolf česká republika

Autocentrum Barth, Pardubice
Hůrka 1798, Pardubice

Při výstavbě nového centra jednoho z nejvýznamnějších prodejců automobilů v kraji zvolil investor společnost Wolf jako dodavatele ucelených systémů vytápění. Autocentrum Barth dlouhodobě zastupuje značky Škoda, Volkswagen, Audi a Seat - zajišťuje jejich prodej, servis a veškeré další související služby, včetně non-stop odtahové služby. V současné době zde naleznete také modely značky Kia, Fiat, Peugeot, Honda a Aixam (vozítko pro -náctileté).

Realizace: rok 2014 - 2015

 

Dodané zařízení:

 • 2x stacionární kondenzační kotel Wolf MGK-170
 • 1 300 m2 podlahového vytápění gabotherm® 1.2.3

Zemanova kavárna
park Koliště, Brno

Při rekonstrukci kotelny známé Zemanovy kavárny v Brně zvolil investor kondenzační techniku Wolf na základě výborných zkušeností, které získal s naší společností při instalaci podlahového vytápění gabotherm®. První návštěvníci zavítali do původní Zemanovy kavárny, navržené proslulým architektem Bohuslavem Fuchsem, již v roce 1926. Vzniklo tak funkcionalistické dílo patřící mezi první nejen v Brně, ale i v meziválečném Československu. Důvodem pro zbourání původní kavárny byla výstavba nového Janáčkova divadla v roce 1965. V roce 1991 byla poprvé vyslovena myšlenka tuto architektonicky významnou stavbu opět vybudovat. Iniciativa získala podporu i ze strany města. Stavba byla zahájena v roce 1994 a slavnostně otevřena byla 24. března 1995, v den stého výročí narození Bohuslava Fuchse.

Realizace: rok 2013

 

Dodané zařízení:

 • 2x kondenzační kotel Wolf MGK-300 včetně příslušenství

Golf & Ski Resort Ostravice
Ostravice

Během výstavby Golf & Ski Resortu Ostravice byl kladen důraz na použití kvalitních materiálů a komponentů, proto se investor rozhodl pro systém podlahového vytápění gabotherm®. Celkem bylo v jednotlivých budovách areálu instalováno více než 800 m2 podlahového vytápění, použito bylo přes 4 km polybutenové trubky. Golf & Ski Resort Ostravice je komfortní holiday resort nabízející komfortní pobyt se sportovním vyžitím, především v oblasti golfu a lyžování. Golfové hřiště je situováno mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, které snese srovnání s moderními mistrovskými hříšti ve vyspělé golfové Evropě. Pro milovníky lyžování jsou k dispozici běžecké trasy přímo v okolí resortu.

Realizace: rok 2012

 

Dodané zařízení:

 • podlahové vytápění gabotherm® s polybutenovou trubkou a systémovou deskou

Květná zahrada arcibiskupského zámku
Kroměříž

O tepelnou pohodu návštěvníků ve sklenících a optimální podmínky pro život fauny a flóry se zde stará mj. kvalitní otopná soustava. K jejímu vybudování bylo použito přibližně 600 m polybutenových trubek instalovaných do systémové desky. Systém je doplněn otopnými tělesy připojenými systémem gabotherm®, v součtu přes 1 km dlouhým. Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě. Její hlavní část byla vybudována podle projektu císařského architekta Giovanni Pietro Tencally mezi léty 1665–1675. Na jedné straně ještě připomíná pozdně renesanční italské zaalpské zahrady, na straně druhé však již otevírá cestu francouzskému barokně klasicistnímu typu (Versailles). V obou historických sklenících probíhají od listopadu do dubna expozice zimních zahrad.

Realizace: rok 2013 - 2014

 

Dodané zařízení:

 • podlahové vytápění gabotherm® s polybutenovou trubkou a systémovou deskou, připojení otopných těles

Metropole Zličín
Řevnická 1, Praha

Cílem rekonstrukce stávajícího systému větrání (původní zařízení Wolf KGW Gigant z roku 2002) bylo snížení provozních nákladů a zvýšení uživatelského komfortu. Všechna zařízení jsou osazena rotačním rekuperátorem s vysokou účinností, zdrojem tepla je komora plynového ohřevu v provedení KG Top/WO. Nákupní centrum Metropole Zličín bylo jedním z prvních multifunkčních komplexů otevřených v České republice. Celková plocha je 70 000 m2, prodejní plocha 55 000 m2.

Realizace: rok 2015

 

Dodané zařízení:

 • 15x vzduchotechnická jednotka KG Top 320 W
 • 2x vzduchotechnická jednotka KG Top 270 W
 • 6x vzduchotechnická jednotka KG Top 210 W
 • 2x vzduchotechnická jednotka KG Top 170 W

Hotel Maximus Resort 
Hrázní ulice, Brno

V červnu 2012 byl na Brněnské přehradě otevřen zcela nový Maximus Resort Hotel Brno, který vedle služeb ubytování nabízí i welness, bowling a hotelovou restauraci. K vytápění všech svých prostorů využívá techniku Wolf. Díky tomuto hotelu Brno získalo nejen skvělé místo k relaxaci a odpočinku, ale hlavně moderní zařízení s prvotřídními službami. Maximus Resort Hotel Brno disponuje i kongresovým centrem. Celkem nabízí 62 pokojů a apartmánů.

Realizace: rok 2010 -2015

 

Dodané zařízení:

 • 2x kondenzační kotel Wolf MGK-300, včetně potřebného příslušenství
 • 2x kondenzační kotel Wolf MGK-250, včetně potřebného příslušenství
 • 1x kondenzační kotel Wolf CGB-24
 • 3x kondenzační kotel Wolf CGB-50
 • 2x litinový přetlakový kotel Wolf MK-380

Nemocnice Svaté Alžběty 
Na Slupi, Praha

K rekonstrukci nevyhovující kotelny zvolil investor kondenzační kotel Wolf MGK-300 jako optimální variantu z hlediska jak pořizovacích, tak i provozních nákladů. Nemocnice Svaté Alžběty nese jmého Alžběty Durynské, patronky charitativních sdružení, sirotků, vdov, nevinně pronásledovaných, nemocných, krajkářek a pekařů. Výstavba rozsáhlého komplexu nemocnice, kláštera a kostela Panny Marie Sedmibolestné započala dne 8. srpna roku 1724, dokončena pak byla o osm let později. Hlavní dominantou nemocnice, budované po vzoru středověkých řádových nemocnic byl Velký sál, připomínající chrámovou loď. V roce 1737 byla navíc založena velká klášterní zahrada.

Realizace: rok 2015

 

Dodané zařízení:

 • kondenzační kotel Wolf MGK-300 včetně potřebného příslušenství

Galerie vín Cellarius, Palác Lucerna
Štěpánská ulice, Praha

K rekonstrukci původní nevyhovující kotelny zvolil investor kondenzační kotel Wolf CGB-50 a zásobník Wolf CSW-120 jako optimální variantu z hlediska pořizovacích, provozních nákladů a ušetření prostoru. Palác Lucerna je víceúčelový komplex budov, který se nachází v horní části Václavského náměstí, na nároží Štěpánské ulice na pražském Novém Městě. Skelet budovy vznikal v letech 1907 až 1921. Tuto stavbu realizoval stavitel Ing. Václav Havel, dědeček bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. Palác měl původně sloužit jako hokejový stadion, ale již na počátku výstavby došlo ke zjištění, že pro tyto účely sál nevyhovuje především rozměrově a projekt musel být narychlo přepracován na velký společenský sál. Na tehdejší dobu se jednalo o velice unikátní stavbu, neboť to byla jedna z prvních železobetonových staveb v Praze, navíc s velmi originálně řešenou pasáží zastřešenou pomocí skla.

Realizace: rok 2014

 

Dodané zařízení:

 • 2x kondenzační kotel Wolf CGB-50, stacionární zásobník teplé vody CSW-120, potřebné příslušenství

Kulturní klub Fléda
Štefánikova 24, Brno

Při rekonstrukci kulturního klubu Fléda došlo také k výměně nevyhovujícího zařízení v obou kotelnách - byly zde instalovány moderní kondenzační kotle Wolf. Historie Flédy jako brněnského kulturního stánku se datuje již od roku 1911. Jeho původní podobou byl Brüner Fledermause, obdoba kabaretu Wiener Fledermause. Z jeho bohaté historie stojí za zmínku, že jako například první zařízení v Brně se zde hrál jazz. V 70. a 80. letech byl prostor přestavěn na televizní studio, známý Netopýr. Objekt byl postupně přebudován na filmový a posléze i hudební klub. Fléda se stala známým a oblíbeným místem nejenom Brňanů, ale i pojmem na klubové scéně v celorepublikovém měřítku. Pořádají se filmové přehlídky, jazz, techno, vážná hudba, hip hop, divadla atd.

Realizace: rok 2014

 

Dodané zařízení:

 • 3x nástěnný kondenzační kotel Wolf CGB-50 včetně potřebného příslušenství (1x CGB-50 pro klub Fléda, 2x CGB-50 pro hostel Fléda)

Multifunkční objekt Lipsko
Libušina třída, Brno-Kohoutovice

V roce 2013 započala kompletní revitalizace multifunkčního objektu Lipsko v Brně-Kohoutovicích. Zahrnovala realizaci nové fasády, zateplení, výměny oken a dveří včetně rekonstrukce nevyhovující kotelny a všech rozvodů. Nově zde byly instalovány kondenzační kotle Wolf. Původní architektonická myšlenka funkčního členění objektu zůstala zachována.

Realizace: rok 2014

 

Dodané zařízení:

 • 2x kondenzační kotel Wolf CGB-35 včetně potřebného příslušenství

Polyfunkční dům, Minská ulice,
Brno

Polyfunkční dům na Minské ulici v Brně nabízí celkem tři patra obchodních a administrativních prostorů. Do celkové rekonstrukce byla zahrnuta také výměna vytápění. Investor zvolil podlahové vytápění gabotherm® zajišťující komfort a úsporu nákladů na vytápění.

Realizace: rok 2014

 

Dodané zařízení:

 • 250 m2 podlahového vytápění gabotherm® s polybutenovou trubkou a systémovou deskou

 • Další objekty občanské vybavenosti: